Snowden - nositeľ slobody?

Autor: Zoran Boškovič | 26.6.2013 o 18:52 | (upravené 26.6.2013 o 19:29) Karma článku: 10,25 | Prečítané:  507x

Potom, ako Edward Snowden vyšiel s obvinením voči americkej tajnej službe o jej tajnom programe, ktorý bol zameraný na sledovanie internetovej a telekomunikačnej siete po celých USA a po podľa niektorých zdrojov i v Honkongu, sa z 29 - ročného, bývalého zamestnanca CIA stal štvanec. Podľa neho to je obeť, ktorú je ochotný urobiť pre dobro ľudí po celom svete, ktorí tak isto ako on nechcú byť sledovaný na každom kroku a chcú mať aspoň trošku súkromia.

Po tejto obrovskej kauze, ktorá mala za príčinu znedôveryhodnenie americkej tajnej služby, sa svet zbipolárnil na ľudí, ktorí Snowdena obdivujú a tvoria jeho pomyselnú armádu proti neúnosnému a neodôvodnenému konaniu americkej tajnej služby, a na ľudí, ktorí považujú Snowdena za zradcu a odsudzujú ho za vyzradenie informácií, ktoré nikdy nemali byť zverejnené. Zdá sa, že množstvo hláv štátov i ostatných významných osobností z celého sveta, ktorí sa dozvedeli o tomto konaní ostáva v úžase a žiada odôvodnenie z Washingtonu, ktorý samozrejme, všetko podozrenie ihneď presmeruje na Snowdena a na to, že je to práve on, kto by sa mal zodpovedať, nie oni.  Sám vynálezca internetu, aký ho poznáme dnes Tim Berners - Lee sa vyjadril, že ponímanie internetu sa od Snowdenovho odtajnenia radikálne zmení. Všetci používatelia internetu budú každý svoj krok veľmi bedlivo zvažovať a už sa naň určite nebudú spoliehať ako tomu bolo doteraz.

Jedno je isté, Snowden veľmi narušil doterajšiu nedotknuteľnosť CIA i ostatných frakcií tajnej služby USA i ostatných štátov, ktoré sa nejako zapojili do tohto programu. Vybral si, že pojde cestou pravdy a slobody, čo mu paradoxne prinieslo len prenasledovanie a hrozbu krutého trestu. Nech Snowden dopadne hocijak, má moje uznanie a som zato, aby si podobné špionážne praktiky odpustila práve krajina, ktorá zo špionáže a odpočúvania obviňuje množstvo ostatných štátov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Carrefour vrátil veriteľom smiešnu sumu. Podľa súdu to je v poriadku

Reťazec vrátil veriteľom tri percentá zo svojich dlhov. Ide o sumu viac ako 430-tisíc eur zo sumy 17,5 milióna eur.

SVET

Kajínek opustil väzenie a ďakoval Zemanovi za milosť

Zeman podpísal milosť pre Jiřího Kajínka.


Už ste čítali?