Vykúpenie z Tesca

Autor: Zoran Boškovič | 4.7.2013 o 18:08 | (upravené 4.7.2013 o 19:00) Karma článku: 8,31 | Prečítané:  1685x

Asi ako každý z nás, aj ja si každý víkend chcem ráno kúpiť čerstvé raňajky v markete či hypermarkete, užiť si ich a začať tak relaxačný deň. Tak takto ja každý víkend využívam služby hypermarketu Tesco, aj keď v podstate po mojich zlých skúsenostiach idem sám proti sebe, ale keďže nemám moc možností, musím to trpieť. Je jedno, z akého mesta som a teda aj Tesco, lebo myslím si, že takéto veci sa dejú na celom Slovensku.

Tak začínam sobotu nákupom. Dostavím sa do obchodu, nakúpim si pár surovín na čerstvé raňajky, poprípade ľahký obed a idem zaplatiť. Z radu do pokladne milej, sympatickej mladej slečny ma odtiahne pani v rokoch, navyše mimoriadne nevrlá, čo je na tú skorú hodinu dosť divné, do takých tých expresných, samoobslužných pokladní. Keďže tieto pokladne niesú mojou šálkou kávy, poprosím nevrlú slečnu o pomoc. Jej nahnevané "Samozrejme" ma vôbec neupokojilo. A tak v priebehu nákupu prišiel čas na dokázanie tvrdenia o samozrejmej pomoci. Kričím na pani, neodchádzajúc od nákupu. Nič. Tento postup som opakoval po dobu 2 minút, no stále nič.(Nechcel som moc opúšťať svoj nákup, keďže sa to tam hemžilo ľuďmi) Tak som pristúpil k pani zozadu, aby som si overil, či jej sluch dokáže prekonať tú dĺžku od pokladne až k nej. Dokázal, len ma jednoducho ignorovala, alebo už na ľudí moc nemala chuť. Asi oboje. A tak s nie veľmi láskavým výrazom pribehla k môjmu nákupu, po ceste i počas kontroly chyby ma, hundraním si pod nos, počastovala pár zaujímavými pomenovaniami. A keďže chyba bola po pár minútach odstránená, odpustil som jej to a  nastalo vykúpenie z tesca - prvá časť.

To, že to je len prvá časť som sa dozvedel pri prechádzaní dvermi von, k svojmu autu. Zastavil ma alarm, ktorý obrátil všetky oči na mňa, ako na pravdepodobného chladnokrvného zlodeja. Pribehol pán v rokoch môjho deda s nápisom SBS na chrbte a začal mi "šacovať" tašku. Všetko vyložil na zem, skúšal, kde môže byť problém. Cítil som sa ako skutočný zlodej. Čiže dosť nepríjemne. Problém sa zdal nedefinovateľný a tak som bol poslaný pre účtenku, ktorú som v expresnej pokladni zabudol. Myšlienka opätovného stretnutia sa s "milou" pani nebola práve tá, ktorou by som chcel zapĺňať hlavu v sobotu ráno. Ale budiž. A tak som sa celý spotený(boli obrovské horúčavy) doplachtil k pokladniam a pani som požiadal o účtenku, ktorú som si tu zabudol. Jej "tam máte koš, pohľadajte si ju" ma zarazilo, ale povzniesol som nad jej chovanie. Veď je sobota. Ďalší záber, ako sa hrabem v koši v Tescu bol zaujímavý a komický zároveň. Špinavú účtenku som našiel, SBS - kár mohol skontrolovať, že som všetko pekne zaplatil, a pustil ma. Vykúpenie z Tesca - časť dva. Vďaka bohu aj časť posledná.

 

Viete, verím tomu, že stále nové a nové úlohy, ktoré si hypermarkety dávajú na svoje chrbty(Finančné poradenstvo, benzín, šaty, 2 druhy pokladní atď.) prinášajú aj strašne veľa roboty, ale potom nech zamestnávajú ľudí, ktorí sú schopní sa popasovať s tým množstvom práce. Alebo ľudí, ktorí chcú pracovať a vážia si každú príležitosť. A nie ľudí, ktorí už o 9:00 ráno prenášajú svoju zlú náladu na každého okolo, dokazujú každému, že túto robotu si oni nevybrali a radšej by žili z miliónového dôchodku doma, či na dovolenkách.(A kto nie?) No na druhej strane nech nedúfajú, že niekomu sa bude páčiť, keď pri kupovaní raňajok strávi 2 hodiny a ešte sa bude tešiť na ďalší podobný nákup.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

S Dankom vraj poslanci SNS nehovorili, koaličná rada bude v piatok

Predseda SNS vraj esemeskou oznámil, že jeho ministri na rokovanie vlády tak skoro neprídu.

DOMOV

Soták nie je jediným podnikateľom, ktorý zachraňoval politikov

Veľkopodnikateľ sa k situácii v školstve už vyjadrovať nechce.

KOMENTÁRE

Spotený Plavčan, Kysučan v maskáčoch. To je výsmech

Pričasto sa na úvod diskusie dozvieme, že niekto ráčkuje.


Už ste čítali?