Na západe nič nové

Autor: Zoran Boškovič | 13.7.2013 o 20:14 | (upravené 13.7.2013 o 20:46) Karma článku: 8,35 | Prečítané:  331x

V poslednej dobe sa pomyselný domček z amerických karát rúca a USA má čo vysvetlovať celému svetu po nových odhaleniach a do pozornosti sa dostáva niekoľko desiatok rokov nečistej politiky. No myslím si, že tak ako aj v iných prípadoch, aj v tomto vyviazne USA bez väčšej ujmy, prečo?

Dôkazov o "nečistých praktikách" je mnoho. Vieme o mnohých tajných operáciach CIA v Južnej Amerike, v Afrike, v Ázií, máme mnoho dohadov, mnoho konšpirácií, no i mnoho svedkov, ktorí dosvedčujú to, že USA si v podstate robí, čo chce a kde chce, a či to zaobalí do patriotických farieb či do fráz o ochrane amerického i svetového obyvateľstva na tých situáciách absolútne nič nezmení.

WikiLeaks, Snowden, John Pilger

Tieto tri "pojmy" majú spoločné to, že za svoje životné poslanie si zobrali ukázať svetu činy, mnohokrát zverstvá, ktoré pácha CIA pod zámienkou mieru. Julian Assange i Edward Snowden si za svoju snahu vyslúžili akúrat tak to, že po celý život budú plniť role štvancov, síce pre niekoho hrdinov, pre niekoho zradcov, no stále len štvancov, ktorí sa budú musieť ukrývať, aby s nimi nebolo záchadzané ako so zvieratami. John Pilger pozbieral unikátny materiál, spovede svedkov priamo zainteresovaných do vnútroštátnej i zahraničnej politiky, ktorú vytvára americká vláda a v podstate všetky ozbrojené zložky USA, dokumenty z Wikileaks, rôzne dokumenty svedčiace naklonenosť médií politike USA a vytvoril tak dokumenty, ktoré majú ľudom otvoriť oči. No na čo? Každý si síce po odhalení Wikileaks, odhalení o medzinárodnej, mimoriadne závažnej špionáži hlasom Edwarda Snowdena i mnoho zaujímavých, pre niekoho subjektívnych, pre niekoho objektívnych(podľa toho, ako má rad USA) dokumentov od Johna Pilgera či Olivera Stonea povie, že "kriste, toto sa skutočne deje? To musí pristať, ja nechcem byť sledovaný na každom kroku", no čo? Skončí sa to amerických happy endom, nikto nič nerieši, štrajky sa nekonajú, Obama je stále tam, kde má byť a americká vláda stále ostáva tou skvelou vládou, ktorá rozsieva mier po celom svete...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Carrefour vrátil veriteľom smiešnu sumu. Podľa súdu to je v poriadku

Reťazec vrátil veriteľom tri percentá zo svojich dlhov. Ide o sumu viac ako 430-tisíc eur zo sumy 17,5 milióna eur.

SVET

Kajínek opustil väzenie a ďakoval Zemanovi za milosť

Zeman podpísal milosť pre Jiřího Kajínka.


Už ste čítali?