Humoristom do konca života

Autor: Zoran Boškovič | 19.7.2013 o 21:45 | (upravené 19.7.2013 o 22:13) Karma článku: 9,26 | Prečítané:  970x

Vykladám tovar v jednej nemenovanej predajni v Bratislave, aby som si niečo málo privyrobil, unavený, ztrhaný a zrazu ma niekto poprosí o pomoc so slovami:"Prosím vás, kde máte jogurty?". Ten hlas mi bol povedomý, a v tej sekunde ako vyriekol tú otázku som vedel, že to nemôže byť nik iný, ako nenapodobiteľný vtipkár a humorista, jedna z najväčších osobností Česka i Slovenska, Milan Lasica.

lenže ja som iba komik...lenže ja som iba komik...http://www.last.fm/music/Milan+Lasica/+images/299745

Nebudem tu písať siahodlhé životopisné články o Milanovi Lasicovi, od jeho kolísky až po dnešný deň. Stačí keď poviem to, čo robí a čím je. Nie nie je len obyčajným umelcom, akých poznáme a ktorí urobia všetko preto, aby boli úspešní a bohatí. Keď sa spomenie Milan Lasica a Július Satinský, existuje niekto, kto by toto zoskupenie nepoznal? Kto by nepoznal ten nezameniteľný humor zo všedných dní, parodovanie ľudských smiešnosmutných čŕt a zaháňanie ich až do úplnej absurdity? Kto by niekedy nevidel aspoň jednu časť Sedem s.r.o alebo Sedem a v ňom Lasicu, ako vtipne reaguje na rôzne príspevky? Kto po prečítaní jeho .Bodiek (1, 2) nemal hneď lepšiu náladu? Alebo jeho Listy Emilovi? Dúfam, že odpoveď je nie. Pretože bez ľudí ako je Milan Lasica je tento svet smutnejší, človek nedokáže veriť v silu radosti a humoru v týchto ťažkých časoch, v ktorých sa zmietame.

Milan Lasica nie je hocikto. Nie je to len človek, ktorý humor robí. Ale je aj jeden z mála ľudí na svete, ktorý ten humor aj žije. Veľakrát som mal tú česť stretnúť ho a ani raz mi nepripadal zničený, unavený životom, ktorý mu veľakrát hádzal polená pod nohy. Ba naopak, pri pohľade na neho mi vždy tancujú kútiky úst a len uznanlivo pokývam hlavou, áno, ste veľký človek.

Po celom svete zúria menšie či väčšie spory, vojny a choroby. Každého zaujíma politika a jej zhubný vplyv na každodenný život. Veľa ľudí stráca vieru v lepší život. No existuje ešte mnoho ľudí, ktorí nestratili svoje čaro, pôvab a humor, ani v týchto časoch, dokážu rozosmiať, potešiť a spôsobiť radosť. A preto si takýchto ľudí vážme a venujme im svoju pozornosť. Toto je list tebe, Milan! :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

S Dankom vraj poslanci SNS nehovorili, koaličná rada bude v piatok

Predseda SNS vraj esemeskou oznámil, že jeho ministri na rokovanie vlády tak skoro neprídu.

DOMOV

Soták nie je jediným podnikateľom, ktorý zachraňoval politikov

Veľkopodnikateľ sa k situácii v školstve už vyjadrovať nechce.

KOMENTÁRE

Spotený Plavčan, Kysučan v maskáčoch. To je výsmech

Pričasto sa na úvod diskusie dozvieme, že niekto ráčkuje.


Už ste čítali?