Občan Kňažko

Autor: Zoran Boškovič | 8.3.2014 o 15:10 | (upravené 8.3.2014 o 15:48) Karma článku: 14,26 | Prečítané:  2238x

Nemám žiadne právnické, ekonomické ani politické vzdelanie, no k tomu, čo sa bude diať o pár dní má čo povedať každý občan Slovenskej republiky. O prezidentských voľbách 2014 sa napísalo približne milión blogov, analýz a článkov, každý sa pozerá na voľbu hlavy štátu z iného hľadiska. No keďže sa to bytostne dotýka aj mňa, pridám sa do diskusie týmto blogom.

Na to, aby som vyjadril svoj názor, nepotrebujem písať rozsiahlu analýzu. Počas svedomitej prípravy na voľbu hlavy štátu som zobral do úvahy všetky klady aj zápory kandidátov, ktorí majú reálnu šancu zabojovať o prezidentský palác. Nemal som predsudky, na každého som mal rovnaký meter. Môj hlas mohol získať každý, ktorý prišiel s férovým, kompetentným a korektným postojom, založeným na prezentovaní samého seba viac, než na "podpásovkách" smerujúcich na telo súpera. Nezapôsobil na mňa kandidát, ktorého hlavným bodom programu je "Poraziť Fica", ani kandidát s hlavnou devízou "som dobrý podnikateľ". Keďže sú to moje prvé voľby prezidenta Slovenskej republiky, cítim zodpovednosť za hlas, ktorý odovzdám. Nechcem sa za nášho reprezentanta pred celým svetom hanbiť tak, ako tomu bolo doteraz. Chcem, aby naša hlava štátu mala všetky cnosti a vlastnosti dobrého štátnika, aby nechala za seba prehovoriť činy a nie len reči, aby bola rešpektovaná na celom svete. Nechcem zase v novinách prečítať titulok o tom, ako sa prezident strápnil na tej ktorej konferencii, kde skomolil, čo sa skomoliť dalo. Prezident nemá také právomoci, ako si niektorí kandidáti snažia narozprávať, preto musí byť v prvom rade morálnou autoritou a objektívnym sudcom. Nechcem sa pozerať na vyretušovaný prežitok starej politiky, ani arogantného mladíka kopajúceho nohami okolo seba, ani človeka, o ktorom v skutočnosti neviem zhola nič, len to, že pomáha, čo samozrejme nezabudne spomenúť minimálne raz každú vetu. Po už spomenutom zvážení všetkých pre aj všetkých proti mi zostáva jeden jediný kandidát, občan Milan Kňažko.

Andrej Kiska v nemenovanej relácii povedal, že za prezidenta musia hovoriť činy, ktoré vykonal v minulosti, aby sme si o ňom mohli urobiť obraz, akým politikom a človekom je. Za Milana Kňažka hovorí pravdepodobne najsilnejší argument z všetkých. Je jedným z ľudí, ktorým vďačíme za to, že máme slobodné a demokratické Slovensko. Voľbou mu poďakujem za jeho dobrý boj, ktorý za nás zviedol a v ktorom uspel.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

S Dankom vraj poslanci SNS nehovorili, koaličná rada bude v piatok

Predseda SNS vraj esemeskou oznámil, že jeho ministri na rokovanie vlády tak skoro neprídu.

DOMOV

Soták nie je jediným podnikateľom, ktorý zachraňoval politikov

Veľkopodnikateľ sa k situácii v školstve už vyjadrovať nechce.

KOMENTÁRE

Spotený Plavčan, Kysučan v maskáčoch. To je výsmech

Pričasto sa na úvod diskusie dozvieme, že niekto ráčkuje.


Už ste čítali?