Najúčinnejšie zbrane dneška – klebety a ohováranie

Autor: Zoran Boškovič | 15.3.2014 o 14:35 | Karma článku: 9,13 | Prečítané:  1520x

Klebety a ohováranie, to je veľmi účinná zbraň ľudí po celom svete. Je to zbraň, ako z mnohokrát nevinných ľudí urobiť monštrá, namyslených ľudí, pedofilov, homosexuálov a tak ďalej. Z histórie, i zo súčasnosti poznáme mnoho príkladov, podľa ktorých rozoznávame ľudí len na základe akýchsi povier a klebiet. Je to tak správne?

Poznáte film Hon? Poprípade The Hunt alebo Jägten. Hlavný hrdina Lucas v podaní skvelého herca Madsa Mikkelsena žije po rozvode pohodový život v meste s novými priateľmi, prácou a dobrý vzťahom so svojím dospievajúcim synom. No jedno „nevinné" klamstvo malého dievčatka zo škôlky kde pracuje, ho stojí všetko. Jeho doterajší život, všetci ho znenávidia, je za monštrum. To, že sa to na konci všetko vyrieši v jeho prospech je však výsadou len filmov. Podobné prípady sa dejú každý deň po celom svete, no nie všetky majú koniec ako Hon.

Na tom istom princípe stojí aj nedávny prípad fenomenálneho filmára Woodyho Allena, ktorý bol svojou dcérou Dylan Farrow obvinený zo zneužívanie z doby, keď bola ešte len malým dievčatkom. Pravda to môže byť, vyšetrené to ešte nie je. Avšak, čo ak je to opäť len nenávistnou hrou niekoho, kto Allena nenávidí? Režisér, ktorý aj tento rok bojoval o Oscara za film Jasmínine Slzy bude čoskoro, ak už nie je, braný ako monštrum, pedofil a ten, ktorý zneužíval malé dieťa. Stane sa to, čo sa stalo Lucasovi, no Allen z toho nemusí vyviaznuť podobne, keďže toto už nie je film.

Trošku jednoduchší prípad, no v podstate priamo súvisí s klebetami a ohováraním. Cristiano Ronaldo. Čo sa vám vybaví, keď sa povie toto meno? Teda, ak ho poznáte, tak sa vám vybaví namyslený, sebecký metrosexuál, ktorý myslí len na to, ako si nagelovať vlasy a na každého kašle. Je to cca to, čo si myslíte, však? Samozrejme. No zamýšľal sa niekedy niekto nad tým, že to môže byť inak? Že Cristiano Ronaldo zachránil nedávno malého chlapca, ktorý pomaly ale isto strácal kontrolu nad svojím životom? Chlapec, ktorý mával 30 epileptických záchvatov denne, poprosil o pomoc Ronalda, ktorý podľa jeho profilu mal odmietnuť a vysmiať sa mu. No nielenže neodmietol a nevysmial sa mu, on mu dokonca zaplatil celú operáciu aj všetky náklady spojené s pobytom v nemocnici.

Palestínskym deťom v Gaze sa žije o trošku lepšie po tom, čo Ronaldo predal svoju Zlatú kopačku, ktorú získal v roku 2011 a výťažok 1,5 milióna eur poputoval práve do Gazy pre deti, ktoré nemajú to šťastie, aby žili pokojným, šťastným detstvom. Sú to dva z nespočetných prípadov, keď tento futbalista pomohol ľudom v úzkych. Je to profilácia namysleného egocentrického človeka, ktorý myslí len na seba? Ťažko.

Na svete je ešte mnoho takýchto, i vážnejších prípadov, keď jedna jednoduchá klebeta môže zničiť život mnohokrát bezúhonného človeka, ktorého môže zahnať až na pokraj existencie. Ostatní takýchto ľudí odsunú úplne na bok. Presne pre to sú klebety a ohováranie jednou z najúčinnejších zbraní dneška.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

S Dankom vraj poslanci SNS nehovorili, koaličná rada bude v piatok

Predseda SNS vraj esemeskou oznámil, že jeho ministri na rokovanie vlády tak skoro neprídu.

DOMOV

Soták nie je jediným podnikateľom, ktorý zachraňoval politikov

Veľkopodnikateľ sa k situácii v školstve už vyjadrovať nechce.

KOMENTÁRE

Spotený Plavčan, Kysučan v maskáčoch. To je výsmech

Pričasto sa na úvod diskusie dozvieme, že niekto ráčkuje.


Už ste čítali?