Idem voliť Andreja Kisku!

Autor: Zoran Boškovič | 23.3.2014 o 20:41 | Karma článku: 20,87 | Prečítané:  1624x

Toto bude môj posledný blog k prezidentským voľbám 2014. Ako všetci viete, v prvom kole som volil Milana Kňažka. Keďže si vážim možnosť slobodnej voľby, čo ani v 21. storočí nie je samozrejmosťou, v druhom kole volieb dám taktiež hlas človeku, ktorému verím, že nás môže reprezentovať. No nemôžem sa stotožniť s tvrdením niektorých, ktorí idú voliť len preto, aby nebol zvolený Róbert Fico. Ja nejdem voliť menšie zlo. Ja nejdem voliť ani zlo. Ja dúfam, že idem voliť dobro.  

Aby som mohol čo najobjektívnejšie zdôvodniť, prečo idem voliť Andreja Kisku, od začiatku volieb som si prehliadal všetky jeho verejné vystúpenia a debaty, porovnávam si ich a snažím sa urobiť si reálny pohľad na jeho kandidatúru. Samozrejme, sledujem aj jeho debaty s Róbertom Ficom, ktorý sa, ako som opísal v jednom z minulých blogov, diskvalifikuje sám. Neľutujem, že som volil Milana Kňažka, urobil by som to znova, no veľká rozmanitosť kandidátov na prezidenta mi dovolila, aby som s čo najlepším pocitom mohol voliť aj po tom ako pán Kňažko vypadol. Andreja Kisku nejdem voliť ako vzdor proti premiérovi Ficovi, ale preto, lebo mi dostatočne dokázal, že si môj hlas zaslúži. Kľudne ma obviňte z naivity, čo samozrejme očakávam, no verím mu. Verím, že je dobrým človekom, nie viac pokriveným, než hociktorý iný. Neverím trápnym obvineniam premiéra o jeho scientológií, o úžere si názor neurobím, keďže nemám dostatočné znalosti ekonomiky ani danej problematiky. Verím, že i keď nesúhlasím s niektorými jeho názormi, je to jeden z prezidentských kandidátov, ktorého si nemusíme voliť len z trucu proti Ficovi.

 

A keďže verím pánovi Kiskovi, verím ľudom, ktorí tu písali o dobrej skúsenosti s ním, verím, že urobil veľa dobrého a verím, že dokáže vytvoriť nie trucovitú protiváhu arogantnej vláde jednej strany, idem ho voliť. Idem urobiť druhý krok.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

S Dankom vraj poslanci SNS nehovorili, koaličná rada bude v piatok

Predseda SNS vraj esemeskou oznámil, že jeho ministri na rokovanie vlády tak skoro neprídu.

DOMOV

Soták nie je jediným podnikateľom, ktorý zachraňoval politikov

Veľkopodnikateľ sa k situácii v školstve už vyjadrovať nechce.

KOMENTÁRE

Spotený Plavčan, Kysučan v maskáčoch. To je výsmech

Pričasto sa na úvod diskusie dozvieme, že niekto ráčkuje.


Už ste čítali?